لوگو دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی
Search
Close this search box.
دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج 

بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج، پزشکی است که در تشخیص و درمان سرطان‌های خون و بیماری‌های مرتبط با سیستم خون، سیستم لنفاوی، مغز استخوان و سرطان‌ها تخصص دارد. انکولوژیست زنان، پزشکی متخصص است که در تشخیص و درمان سرطان‌های زنان فعالیت می‌کند. این پزشکان با تخصص خود در زمینه سرطان‌های زنانه مانند سرطان رحمی، تخمدان، گردن رحم و سایر سرطان‌هایی که اندام‌های زنانه را درگیر می‌کنند، مشغول به کار هستند.

متخصص انکولوژیست در تشخیص این بیماری از روش‌های تصویربرداری، آزمایش‌ و بیوپسی استفاده می‌کنند. علاوه بر تشخیص، انکولوژیست زنان وظیفه درمان سرطان زنان را نیز بر عهده دارد و برای این کار از روش‌هایی مانند جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و سایر روش‌های درمانی استفاده می‌کند.

بهترین متخصص خون و انکولوژی در سنندح

بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج، چگونه سرطان را تشخیص می‌دهد؟

بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج، برای تشخیص سرطان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند که به بخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • آزمایش خون: بررسی علائم و نشانه‌های مرتبط با سرطان در خون بیمار با آزمایش‌ CBC (شمارش کامل سلول‌های خونی)، آزمایش بیوشیمی و… امکانپذیر است.
 • بیوپسی: نمونه‌برداری یا بیوپسی از بافت مشکوک جهت تشخیص دقیق‌تر و بررسی زیر دستگاه میکروسکوپی انجام می‌شود.
 • آندوسکوپی: آندوسکوپی یک روش تشخیصی در پزشکی است که با استفاده از دستگاه مجهز به دوربین  انجام می‌شود. این روش امکان مشاهده و بررسی درون بدن را برای اهداف تشخیصی یا درمانی فراهم می‌کند.
 • آندوسکوپی به منظور تشخیص و تصویربرداری از مناطق مختلف بدن انجام می‌شود. این روش می‌تواند در تشخیص بیماری‌ها، ارزیابی تغییرات ساختاری و عملکردی در اعضا و انجام برخی روش‌های درمانی مفید باشد
 • پرتونگاری: پرتونگاری یا رادیوگرافی، روش تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از پرتوهای ایکس، تصاویری از داخل بدن  فراهم می‌کند. پرتونگاری برای تشخیص در بسیاری از حوزه‌های پزشکی از جمله تصویربرداری از استخوان‌ها، ریه‌ها، دندان‌ها و مفاصل استفاده می‌شود. یکی از مواردی که نیاز به استفاده از پرتونگاری وجود دارد، تشخیص سرطان است.
 • سی تی اسکن: سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری نیز یکی از روش‌های تصویربرداری تشخیصی در پزشکی است که از ترکیب اشعه ایکس و فناوری رایانه برای تولید تصاویر از داخل بدن استفاده می‌کند. سی‌تی اسکن قادر است تصاویر دقیقی از بخش‌های مختلف بدن از جمله استخوان‌ها، چربی، عضلات، اندام‌ها، رگ‌های خونی و سایر ساختارهای داخلی را نمایش دهد. با استفاده از این روش پزشک سرطان را تشخیص می‌دهد.
 • MRI: ام‌آرآی یا تصویربرداری تشدید مغناطیسی یک روش تصویربرداری پرتونگارانه است. در این روش، بدن فرد درون یک مغناطیس قوی قرار می‌گیرد و پالس‌های مغناطیسی به بدن فرستاده می‌شود.
 • اسکن PET: پت اسکن یک روش تصویربرداری تشخیصی است، این روش قادر است اطلاعات مفیدی درباره فعالیت و عملکرد سلول‌ها و بافت‌ها در بدن ارائه دهد. از پت اسکن برای شناسایی نواحی از بدن که با سرطان درگیر هستند استفاده می‌شود.
 • سونوگرافی: سونوگرافی یا فراصوت‌نگاری یکی از روش‌های تشخیصی در پزشکی است که برای مشاهده و تصویربرداری از بافت‌ها و اعضای داخلی بدن استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن

چه زمانی باید به بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج  مراجعه کرد؟

اگر در آزمایش‌های اولیه که توسط پزشک عمومی یا متخصص داخلی تجویز نموده علائم مشکوک به سرطان مشاهده شود، باید به متخصص انکولوژی مراجعه کرد. همچنین، در صورت مشاهده موارد زیر به متخصص انکولوژی مراجعه نمایید.

 • تشکیل توده‌ها یا زوائد غیرطبیعی در بدن: اگر بیمار در بررسی خود توده‌، ورم‌، زوائد یا تغییرات ظاهری دیگری را احساس یا مشاهده کند.
 • علائم و نشانه‌های غیرمعمول: اگر بیمار علائمی مانند افت وزن بی‌دلیل، خستگی شدید، خونریزی غیرمعمول یا علائم دیگری را تجربه کند.
 • داشتن سابقه خانوادگی: اگر افراد نزدیک به شما، در حال حاضر یا قبلا سرطان داشته‌اند باید به پزشک متخصص خون و انکولوژی مراجعه نمود.

متخصص انکولوژی با استفاده از ارزیابی‌های تخصصی می‌تواند بررسی دقیق‌تری از علائم، سابقه پزشکی و نتایج آزمایش‌های تشخیصی انجام دهد و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

بیشتر بخوانید: کربوکسی تراپی واژن در سنندج

چطور می‌توان بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج  را پیدا کرد؟

جست و جو در گوگل: یکی از راه‌های مفید برای پیدا کردن بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج، جستجو در گوگل است. در صورتی که به دنبال متخصص انکولوژیست هستید، می‌توانید از عبارات کلیدی مانند ” بهترین متخصص انکولوژی در سنندج”، ” بهترین فوق تخصص خون و سرطان  در سنندج” و ” متخصص انکولوژی در سنندج ” استفاده کنید.

نتایج جست و جو شامل لیستی از متخصصان انکولوژیست در منطقه شما خواهد بود که با ورود با سایت هر کدام از آن‌ها می‌توانید پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

جست و جو در اینستاگرام: جست و جو در اینستاگرام نیز یکی از راه‌هایی است که شما را در پیدا کردن متخصص انکولوژی در سنندج کمک می‌کند. در حال حاضر، بسیاری از متخصصان خون و انکولوژی در اینستاگرام فعالیت دارند و از طریق پست‌ها، توضیحات، نظرهای بیماران و محتوای آموزشی خود اطلاعاتی را در اختیار عموم قرار می‌دهند.

برای جست و جو در اینستاگرام، می‌توانید از عبارات کلیدی مانند ” متخصص انکولوژی در سنندج “، “متخصص انکولوژی خون”  و… استفاده کنید. با استفاده از این عبارات کلیدی، می‌توانید به پروفایل‌ها و صفحات مرتبط با متخصصان خون دسترسی پیدا کنید.

هنگام جست و جو، بهتر است نظرهای بیماران قبلی را هم مورد بررسی قرار دهید تا اطلاعات بیشتری درباره تجربه و کیفیت خدمات متخصصان مختلف بدست آورید. همچنین، می‌توانید از هشتگ‌های مرتبط مانند پزشک نیز استفاده کنید تا به پست‌های مربوطه دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: سرطان دهانه رحم

چطور می‌توان بهترین متخصص انکولوژی در سنندج را پیدا کرد؟

نتیجه‌گیری

بهترین متخصص انکولوژیست در سنندج، پزشکی است که با استفاده از روش‌های مختلفی همچون آزمایش خون، بیوپسی، آندوسکوپی، سی‌تی اسکن، MRI، اسکن PET  و دیگر روش‌ها قادر به تشخیص سرطان است. همچنین با توجه به نتایج آزمایش‌ها بهترین برنامه درمانی را برای بیمار در نظر می‌گیرد. برای پیدا کردن بهترین دکتر متخصص انکولوژیست، می‌توانید از سرچ در گوگل و سرچ در اینستاگرام استفاده کنید.

سوالات متداول

دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

متخصص زنان
جراح متخصص زنان، زایمان و نازایی
فوق‌ تخصص جراحی سرطان زنان (انکولوژی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا