لوگو دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی
Search
Close this search box.
دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

هزینه تست پاپ اسمیر چقدر است؟

هزینه تست پاپ اسمیر یکی از عواملی است که فرد قبل از آن که به سراغ انجام تست برود به آن فکر می‌کند. هزینه‌هایی که شما باید برای انجام این آزمایش پرداخت کنید به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد. این که شما این تست را پیش کدام پزشک و در کدام کلینیک انجام دهید هزینه‌های متنوعی خواهد داشت. به عنوان مثال هزینه تست پاپ اسمیر در صورتی که در مراکز خصوصی و توسط متخصص زنان انجام شود بدون شک از کلینیک‌های دولتی هزینه بیشتری خواهد داشت. حتی این که پزشک معالج شما با استفاده از کدام تکنیک و چه دستگاهی این آزمایش را انجام دهید هزینه شما افزایش و یا کاهش خواهد داشت. در ادامه شما را با این هزینه‌ها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

هزینه تست پاپ اسمیر

چه عواملی بر هزینه تست پاپ اسمیر تأثیر گذار است؟

هزینه تست پاپ اسمیر یکی از موضوعاتی است که در آزمایشگاه‌های متنوع قیمت‌های متنوعی نیز دارد. هر آزمایشگاه و کلینیک با توجه به نوع امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه‌های مختلفی خواهند داشت. این امر باعث شده است که نتوان برای هزینه این آزمایش یک رقم معینی را بیان کرد. در ادامه عواملی که بر روی هزینه نهایی تست پاپ اسمیر تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

·  نوع بیمه 

امروزه بیمه‌های متنوعی هستند که این آزمایش را در قابل خدمات پاراکلینیکی و آزمایشگاه‌های پوششی خود پرداخت می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید میزان هزینه‌ای که هر بیمه در قبال انجام این آزمایش به افراد پرداخت می‌کند مختلف است. با این حال تست پاپ اسمیر یکی از آزمایش‌هایی است که تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته است.

  پرداخت هزینه تست پاپ اسمیر با استفاده از دفترچه تأمین اجتماعی

شما به راحتی می‌توانید هزینه تست پاپ اسمیر را با استفاده از دفترچه تأمین اجتماعی خود و یا دیگر بیمه‌هایی که پایه آن‌ها خدمات درمانی و سلامت هستند پرداخت کنید. لازم به ذکر است برای استفاده از بیمه شما حتماً باید به سراغ مکان‌هایی بروید که در بیمه پایه شما قرار داشته باشد و بیمه شما آن را تحت پوشش داشته باشد.

بیشتر بخوانید: پلاسما تراپی واژینال

  پرداخت هزینه تست پاپ اسمیر با استفاده از بیمه تکمیلی

  پرداخت هزینه تست پاپ اسمیر با استفاده از بیمه تکمیلی

امروزه بسیاری از بیمه‌های تکمیلی این آزمایش را در دسته بندی آزمایش‌های مهم تحت پوشش خود قرار داده‌اند. این بیمه‌ها با کسر فرانشیز هزینه نهایی شما را پرداخت خواند کرد.

·   تجربه پزشک 

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر روی هزینه نهایی شما برای انجام این آزمایش تأثیر می‌گذارد تجربه‌ای است که پزشک متخصص دارد. هر چه تجربه پزشک شما بیشتر باید بدون شک هزینه تست پاپ اسمیر نیز افزایش خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن رحم در سنندج

·   محل کلینیک

محل کلینیک از دیگر عواملی است که می‌تواند بر روی انجام تست پاپ اسمیر تأثیر داشته باشد. هزینه‌هایی که کلینیک‌ها دریافت می‌کنند با توجه به محل جغرافیایی، نوع خدمات، ابزارهای مورد استفاده، متخصص و… تعیین می‌شود. علاوه بر این موضوع در صورتی که کلینیک انتخابی شما تحت پوشش بیمه نباشد هزینه‌های شما باید به صورت آزاد پرداخت شوند. به این نکته توجه داشته باشید هر چه کلینیک از تجهیزات به روزتر استفاده کند و نوع خدمات بیشتری را ارائه دهد هزینه نهایی شما نیز بیشتر خواهد بود.

·   نوع مواد و ابزار مورد استفاده

نوع مواد و ابزارهای مورد استفاده برای تست پاپ اسمیر از دیگر عواملی است که می‌تواند بر روی هزینه تست پاپ اسمیر تأثیر داشته باشد. هر چه ابزارهایی که پزشک از آن‌ها استفاده می‌کند به روزتر و پیشرفته‌تر باشد بدون شک هزینه‌هایی شما نیز افزایش خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: کرایوتراپی دهانه رحم

  پرداخت هزینه تست پاپ اسمیر با استفاده از دفترچه تأمین اجتماعی

نتیجه گیری

هزینه تست پاپ اسمیر به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر روی هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد این است که شما برای انجام این آزمایش به سراغ کدام متخصص و کداک کلینیک رفته‌اید. علاوه بر این موضوع این که متخصص برای انجام این آزمایش از چه نوع دستگاهی استفاده کرده است نیز می‌تواند باعث کاهش و یا افزایش قیمت نهایی شما شود. به صورت کلی می‌توان گفت هزینه تست پاپ اسمیر بین 100 هزار تومان الی 400 هزار تومان متغیر خواهد بود و با توجه به عواملی که در این مقاله برای شما بیان کرده‌ایم تعیین می‌شود.

سوالات متداول

دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

دکتر سیده ریحانه یوسفی شارمی

متخصص زنان
جراح متخصص زنان، زایمان و نازایی
فوق‌ تخصص جراحی سرطان زنان (انکولوژی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا